Szukaj
Kategorie

PostHeaderIcon Mała łazienka

Czy 4 metrowa łazienka może być ładna i funkcjonalna? Oczywiście. Wystarczy wykorzystać sprzęty do małych łazienek, które coraz częściej pojawiają się w ofercie firm produkujących armaturę, a typowa wąska łazienka w bloku stanie się przyjemnym pokojem rekreacyjnym.

Łazienka-mała2

Nie da się tu zmieścić wanny z jacuzzi, ale ładną kabinę jak najbardziej. Aby spotęgować wrażenie przestrzeni, warto zamontować kabinę bez brodzika, a wizualnie prysznic nie będzie zabierał miejsca. Wykorzystanie przestrzeni nad pralką na półki pozwoli utrzymać łazienkę w porządku.

Łazienka-mała1Łazienka-mała3

Zamiast tradycyjnymi kaflami można pokryć ściany specjalnie zaimpregnowaną cegłą – dzięki czemu uzyska się efekt loftowy. Wybór terakoty jest przeogromny, a wśród ciekawych propozycji są płytki wyglądające jak drewno. Użycie takich kafli bardzo ociepli wnętrze. Obecnie odchodzi się od pokrywania ścian od podłogi do sufitu terakotą. Te miejsca, które nie są narażone na kontakt z wodą mogą być pomalowane specjalną farbą do łazienek i kuchni. Takie przestrzenie można wykorzystać do powieszenia ulubionych zdjęć lub plakatów – wzmocni to indywidualny charakter pomieszczenia. Jest to też rozwiązanie, które pozwala na szybką metamorfozę poprzez zmianę wiszących dekoracji. Neutralne kolory pozwalają również na szybkie zmiany – wystarczy zmienić kolor ręczników, by łazienka wyglądała inaczej.

Łazienka-mała4

Dlatego małe też może być piękne. Wystarczy pomysł i dobra organizacja przestrzeni.

Leave a Reply